Towers Watson Media

Warsztaty:
Bezpieczeństwo Finansowe Firmy

Synergia i Bezpieczeństwo

Trzy partnerskie firmy – Gras Savoye Polska, Gide Loyrette Nouel oraz Mazars kontynuują realizację wspólnego projektu Synergy organizując w dniach 16-17 listopada u boku Informedia Polska warsztaty Bezpieczeństwo Finansowe Firmy.

Projekty Synergy to wspólna inicjatywa trzech firm – Gras Savoye Polska – największego brokera ubezpieczeniowego, Gide Loyrette Nouel – prestiżowej kancelarii prawnej oraz Mazars – renomowanej firmy audytorskiej i doradczej działającej w obszarze finansów. Te trzy firmy z francuskimi korzeniami o dobrze rozbudowanej sieci międzynarodowej, wyróżniające się kompleksowością i wysoką jakością usług postanowiły połączyć swoje siły, aby efektywniej odpowiadać na potrzeby swoich klientów.

Warsztaty mają na celu omówienie kwestii obszarów podwyższonego ryzyka w zakresie funkcjonowania firmy oraz ich eliminacji, minimalizacji lub transferu na rynek ubezpieczeniowy. Bezpieczeństwo finansowe wiąże się z prawidłowością aspektów podatkowych, prawnych oraz ubezpieczeniowych. Specjaliści w poszczególnych obszarach wyjaśnią, czym jest zarządzanie ryzykiem i jak wykorzystywać to narzędzie do minimalizacji najczęstszych ryzyk. Członkowie organów spółek kapitałowych będą mogli wysłuchać porad specjalistów w zakresie ciążącej na nich odpowiedzialności w obszarze podatkowym, rachunkowym i prawnym oraz dowiedzieć jak część ciężaru tej odpowiedzialności przenieść na rynek ubezpieczeń.

- Mapowanie ryzyk w przedsiębiorstwie jest powszechnym elementem polityki prewencyjnej w międzynarodowych koncernach. Chcielibyśmy pokazać także polskim przedsiębiorcom, że to ważny element zarządzania firmą i inwestowanie w zarządzanie ryzykiem się opłaca. Poza tym mówić będziemy o nowatorskich produktach takich jak ubezpieczenia pogodowe – mówi L. Alexander Konopka, Prezes Zarządu Gras Savoye Polska.

Warsztaty w zakresie bezpieczeństwa finansowego organizowane pod patronatem medialnym Pulsu Biznesu to kolejna już inicjatywa partnerów projektu Synergy. Projekt ten został zainaugurowany w czerwcu tego roku wykładem profesora A. Davila z IESE Business School na temat innowacyjności w przedsiębiorstwach. – Podstawowym celem naszego projektu jest dostarczanie efektywnych usług naszym klientom i wspieranie ich zarówno w bieżącym zarządzaniu firmą jak i wyzwaniach związanych z wdrażaniem nowych projektówInicjatywy na szerszą skalę pozwalają nam przybliżać nasze działania szerszemu gronu odbiorców – mówi Michel Kiviatkowski, Partner zarządzający Mazars.

Partnerzy Synergy spotkali się niedawno z przedstawicielami polskich i zagranicznych firm na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Dyskutowali w gronie przedsiębiorców oraz władz publicznych o innowacjach i ich wspieraniu. – Jako partnerzy Synergy wspieramy firmy w ich wyzwaniach innowacyjnych. Podczas warsztatów chcielibyśmy skupić się nad tym jak nasze know-how może przyczynić się do ograniczenia ryzyka finansowego zarówno z punktu widzenia firmy jak i osób nią zarządzających – podsumowuje Dariusz Tokarczuk, Partner Zarządzający Gide Loyrette Nouel.

Warsztaty odbędą się w Hotelu Le Meridien Bristol w Warszawie. Rejestracji można dokonać poprzez stronę konferencje.pb.pl.

Joanna Suszczyk

Dyrektor Marketingu

Tel. +48 22 318 89 90

Napisz do nas

Joanna Suszczyk